Istorija

Susisiekite su mumis informacija@lgas.lt

2016 m. vasario mėn. 5 d. Juridinių asmenų registre įregistruota Lietuvos genetikų asociacija.

Steigiamajame susirinkime dalyvavo daugiau nei 30 asociacijos steigėjų. Lietuvos genetikų asociacijos vadove vienbalsiai išrinkta dr. Virginija Ašmonienė ir įgaliota atstovauti Lietuvos genetikų asociaciją valdžios ir valdymo institucijose bei santykiuose su juridiniais ir fiziniais asmenimis.

2016 m. vasario 15 d. Lietuvos genetikų asociacija pasirašė bendradarbiavimo sutartį su  Europos žmogaus genetikų asociacija (angl. The European Society of Human Genetics) ir tapo viena iš šios asociacijos narių. Tai atvėrė galimybes naudotis jos teikiamomis privilegijomis, tokiomis, kaip:

  • mažesnis nario mokestis;
  • interaktyvi prieiga prie European Journal of Human Genetics;
  • aktyvus dalyvavimas Europos žmogaus genetikų asociacijos veikloje;
  • tiesioginis naujienlaiškių gavimas.

2017 m. vasario mėn. 2 d. Lietuvos genetikų asociacija kartu su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos Medicinos fakulteto Genetikos ir molekulinės medicinos klinika suorganizavo savo pirmąją tarptautinę mokslinę praktinę konferenciją “Genetika onkologijoje”.

Konferencijoje pranešimus skaitė garbūs svečiai iš užsienio:

  • prof. dr. Dietger Niederwieser iš Leipcigo universitetinės ligoninės Hematologijos ir onkologijos klinikos, Vokietija;
  • prof. dr. Lina Basel Salmon, Izraelio genetikų asociacijos prezidentė, Rabin Medicinos centro genetikos instituto direktorė, Izraelis;
  • prof. dr. Philippos C. Patsalis iš Kipro genetikos ir neurologijos instituto, Kipras; 
  • dr. Asher Yeshaihu Salmon iš Hadassah universitetinės ligoninės, Izraelis. 

2017 m. spalio 5 d. Lietuvos genetikų asociacija pateikė pasiūlymus Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijai dėl ruošiamo įsakymo “Dėl lyties tapatumo sutrikimo (transeksualumo) diagnostikos ir gydymo tvarkos aprašo projekto“.

2017 m. spalio 12 d. Lietuvos genetikų asociacija kartu su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos Medicinos fakulteto Genetikos ir molekulinės medicinos klinika suorganizavo praktinį seminarą „Praktiniai Fabry ligos aspektai“. Seminare patirtimi dalinosi svečiai prof. dr. Ilka’a Kantola ir slaugytoja Susanne Walls iš Turku universiteto ligoninės Fabry kompetencijos centro, Suomija.

2017 m. spalio 19 d. Lietuvos genetikų asociacija kartu su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos Medicinos fakulteto Genetikos ir molekulinės medicinos klinika suorganizavo praktinį seminarą „Praktiniai mukopolisacharidozės II tipo
(Hunter sindromo) aspektai“. Seminare patirtimi dalinosi viešnia prof. Anna Tylki-Szymanska iš Vaiko sveikatos instituto Varšuvoje, Lenkija.

2017 m. lapkričio 30 d. Lietuvos genetikų asociacija kartu su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos Medicinos fakulteto Genetikos ir molekulinės medicinos klinika suorganizavo praktinį seminarą “Lėtinės mieloleukemijos diagnostikos ir gydymo naujovės”.